PVC Mebranlı Çatı Panelleri

Teras çatı uygulamalarında kullanılan bir kaplama malzemesidir. Alt yüzeyi metal, üst yüzeyi kraft kağıt kaplı tiplerinin üzerine ayrıca su izolasyonu için membran uygulanır.

PVC memranlı çatı paneli alt kısmı 5 hadveli trapez sac ve üst tabakası PVC membrandan oluşur ortası genellikle poliüretan dolgulu olmaktadır. Kullanım alanları özellikle eğimi düşük çatı sistemleridir. Eğimi düşük çatı sistemlerinde kullanılan PVC memran çatı panelleri yağmur oluğu ve aksesuar sistemlerinden tasarruf etmesini sağlar.

Poliüretan dolgulu PVC membranlı çatı panelleri özellikle düşük eğimli uzay çatı sistemlerinde kullanılan çatı kaplama ürünlerden biridir. PVC membranlı çatı panelleri üst yüzey yapısında bulundurduğu PVC mebran sayesinde su izolasyonunda etkin bir şekilde koruma rol oynamaktadır.

Elastik PVC mebran sayesinde istenilen formlar verilerek baca kenarları, kenar ve köşe detayları gibi alanların detaylarının kaplanmasında basit bir şekilde çözüme kavuşur. Pvc membranlı sandviç panel üzerine tekkat PVC membran bu detaylarda kullanılma üzere sıcak hava yardımıyla yapıştırılır ve su izolasyonu sağlanmış olur.

PVC membranlı çatı panellerinin fabrika ortamında oluşum hikâyesi; alt kısmı oluşturan 5 hadveli boyalı galvaniz saç rolfomlar sayesinde şeklini alır, hattın ilerleyen kısımlarında şeklini almış alt sac üzerine sıvı poliüretan enjekte edilir ve üst tabakayı oluşturan PVC membranında bir araya gelerek birlikte fırına girmesiyle ve fırında sıvı poliüretanın kabararak son halini alması neticesinde PVC membran sandviç panel sistemlerin fırının sonunda özel ölçülerde kesilmesiyle sonlanır.