Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de arttırılmaktadır. Tüketilen toplam enerjiden 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğünde ısı yalıtımı bir ihtiyaç durumuna gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufunun yanında ısı yalıtımı konutların ömürlerini uzatmak, değerini arttırmak, arzu edilen konfor şartlarını sağlamak, sağlıklı bir yaşam sürmek, çevre kirliliğini azaltmak ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için hayata geçmesi gereken bir uygulamadır.

Çatı Teras İzolasyonu yapılırken suyun buharlaşma durumu dikkate alınarak yoğuşma kontrolü yapılmalıdır. Su yalıtımının kusursuz olması için su yalıtım katmanının birleşme yerlerinin dikkatli bir şekilde yapıştırılması gereklidir. Su birikmesinin önüne geçmek ve su tahliyesini kolaylaştırmak için beton tabakanın üstüne uygun eğimde bir tabaka daha yapılması ve yeterli sayıda su gideri oluşturulması şarttır. Diğer katmanların da beklenen yalıtımı sağlayacak ve profesyonel bir şekilde uygulanması halinde çatı teras izolasyonu yıllarca kendisinden beklenen işlevi yerine getirmeye devam edecektir.

Çatı teras izolasyonu uygulamalarında en kaliteli malzemeyi en iyi işçilikle buluşturan firmamızın uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz kusursuz ve sorunsuz çatılar yapmak bizim işimiz. Gelişen teknoloji ve çeşitlenen ürünleri yakından takip ederek hizmet olarak sunuyoruz. Yapmanız gereken tek şey beklentinizin ne olduğunu söylemek. Gerisi bizim işimiz.